Evde kolay zayıflama yöntemleri

31 Aralık 2014 Çarşamba 15:56

Kilolarınız sizi mutsuz ediyor ve bir türlü onlardan kurtulamıyorsanız işte size önemli tavsiyeler...

Evde kolay zayıflama yöntemleri
Gece mutfak ziyaretlerine bir son verin. Araştırmacılar, karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeye sevk ettiğini belirtiyorlar. Yatağa bir saat erken girmeyi deneyin. Evinizde daha neşeli, parlak ışıklara yer verin; hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.

Bol bol baharat kullanın

Baharatları dilediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar ve bunlarla yapılan soslar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini arttırabilir.


Müziğin gücünden faydalanın

İçinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.


Dolaplarınızı temizleyin

Dolapları boş tutun. Hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf edersiniz. Etrafınızdaki yiyecek çeşitlerini azaltmanız sizi, gereksiz yere atıştırmaktan alıkoyacak.
Abur cuburdan kurtulabilirsiniz

Eliniz abur cubura değil, suya uzansın. İştahınızı yatıştırmanın eldeki en ucuz, en emniyetli yolu budur. Canınız tatlı veya abur cubur isteğinde hemen gidip su için.


Kendinizi teşvik edin

İlham verici bir şeyler yapın. Kilo verdiğinizde giymekten büyük keyif alacağınız bir elbisenin resmini, buzdolabınızın kapağına yapıştırarak kendinizi teşvik edebilirsiniz.


Uykunun kıymetini bilin

Kilo vermek için düzenli uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha fazla enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller. Yapılan son bir araştırmaya göre, yeterince uyuyan bir kadının metabolizması %40 oranında artıyor. Ayrıca uykusuzluk da kilo alma eğilimini arttıran etkenlerden biri.


Ne yediğinize bakın

Doğru bir biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır, tüketme süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise on dakikaya kalmadan midenizde olur.Doyurucu kahvaltı yapın

Kahvaltıyı kesinlikle sektirmeyin. Gün için gereken enerjiyi almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.


Yeşil çay için

İsviçre Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmanın sonuçlarına göre, yeşil çay içmek vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan içmeye çalışın.Her gün yürüyün

Dışarı çıkın veya evde günde en az yirmi dakikayı yürüyerek geçirin. Güneş ışığı içinizdeki yeme istediğini kontrol etmenize yardımcı olur. Hem de yürüyerek yağ yakar, kilolardan kurtulursunuz.

Yorum Gönder