Kuru cildinizi nemlendiren öneriler

10 Aralık 2014 Çarşamba 11:12

Kış aylarında kuru cilt birçok kadının sorunu oluyor. Yanlış ürünler kullanmak, az sıvı tüketmek, doğru beslenmemek ve bu gibi birçok neden cildin kurumasına yol açıyor. İşte kuru ciltleri nemlendiren önerileri sizler için paylaşıyoruz.

Kuru cildinizi nemlendiren öneriler
Yumurta sarısı

Yumurta sarısının kuru cilde iyi geldiği söylenmektedir. 1 yumurtanın sarısını, 1 çay kaşığı süt tozunu ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Elde ettiğiniz macunu kurumuş bölgelere uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.
Gül suyu ve bal

1 çay kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp yüze ve boyun bölgesine sürün. Bu sayede cildinizdeki kuruluk azalacak.Yumurta sarısının kuru cilde iyi geldiği söylenmektedir. 1 yumurtanın sarısını, 1 çay kaşığı süt tozunu ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Elde ettiğiniz macunu kurumuş bölgelere uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.Salatalık

Salatalık cilt kuruluğuna iyi gelir. Cildi nemlendirir ve aydınlatır. 1 salatalığı ezerek macun kıvamına getirin ve uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra yıkayın. 2-3 haftada 1 uygulayabilirsiniz. 
Muz

1 olgun muzu ezip bölgeye uygulayın. 30 dakika bekletip durulayın.Aloe vera

Kuruyan bölgeye taze aloe vera jelini sürüp bekletin. 30 dakika sonra yıkayın.


Yorum Gönder