Bu tarz benim yarışmasında skandal yayın

22 Aralık 2014 Pazartesi 11:41

Bu Tarz Benim'i kazanan ikiz kardeşler Aycan, Nurcan Şencan 100 bin liralık büyük ödülün sahibi olurken canlı yayın skandalı yaşandı.

Bu tarz benim yarışmasında skandal yayın
Bir haftadır canlı yayınlanacağı duyurulan Bu Tarz Benim'in finali banttan verildi. Bant yayında seyirciden SMS istendi. Sadece birincinin açıklandığı bölüm 15 dakika canlı yayınlandı. Jüri, eski yarışmacılar ve seyirci canlı yayında yoktu. Canlı yayın esnasında Nur Yerlitaş başka bir mekanda kahve içerken fotoğrafını paylaştı. Fan forumlarında ve sosyal medyada kanala tepki yağdı.

Bu yıla damgasını vuran, çok sevilen ama aynı zamanda çok eleştiri alan, tartışılan Bu Tarz Benim yarışmasının dün akşamki finali izleyiciler arasında hem büyük hayal kırıklığı yarattı hem de bu denli popüler olan programlarda hiç görülmeyen bir canlı yayın skandalına sahne oldu.

Yarışmanın yayınlandığı kanal bir hafta boyunca cumartesi akşamı saat 20.00'da final gecesinin canlı yayınlanacağını duyurdu. Yarışmanın finalinde yarışmacıları destekleyenlerin SMS ile de oy vereceği açıklandı.
Ancak final gecesi gece yarısına kadar banttan yayınlandı. Bant yayında yarışmacıların destekçilerinden sürekli SMS atmaları istendi. Yayın banttan devam ederken sosyal medyada canlı yayın konusunda adeta infial yaşandı.

Yarışmacılar için SMS oyu atanların mesajları geri dönerken, böyle bir munara olmadığına ilişkin uyarı mesajları geldi. Yarışmacıların fanlarının forumlarında bu duruma büyük tepki gösterildi.

SEYİRCİ VE JÜRİ BANTTA VAR, CANLIDA YOK!
Bant yayında elenen yarışmacılar, seyirci ve jüri tam kadro ekranda görünürken, gece yarısı başlayan canlı yayında ne jüri, ne seyirci ne de eski yarışmacılar stüdyoda yer almadı.

Nur Yerlitaş'tan, İvan'a Sert'e imalı şarkı Sadece Bu Tarz Benim'in sunucusu Öykü Sertel, yarışmacılar Aycan-Nurcan Şencan kardeşler, Ezgi Baylar ve Ayşenur Balcı stüdyoya geldi. Jüri üyelerinden ise kimse katılmadı. Finali Aycan-Nurcan Şencan ikiz kardeşler kazandı.

NUR YERLİTAŞ O SIRADA BAŞKA YERDEYDİ...

Jüri üyelerinden Nur Yerlitaş ise Öykü Sertel'in sık sık şu anda saat 12.35 diye anonslar yaptığı sırada Instagram hesabından bir mekanda kahve içerken fotoğrafını paylaştı. Yerlitaş'ın takipçileri arasında tartışmaya yol açan bu fotoğraf üzerine programın canlı yayınlanmadığını anlayan kimi Instagram kullanıcıları kanala büyük tepki gösterdi.Bu Tarz Benim birincisi ilk turda ikizler Aycan ve Nurcan oldu, ikinci ve üçüncü turu kazanan ise Ezgi Baylar oldu peki Bu Tarz Benim final gecesinde büyük ödülü alan birinci kim oldu?

Bu Tarz Benim yarışmasının final gecesinde birinciyi SMS oyları belirledi. Jüri oylaması yüzde 50, SMS oylaması yüzde 50 etki etti ve ortalama alındı. Bu Tarz Benim jüri oylamasında ikizler Aycan-Nurcan Şencan ile Ezgi Baylar eşit puanlar aldılar. Finalin kazananı kim oldu sorusunun yanıtı için gözler SMS oylamasına döndü.

İŞTE BU TARZ BENİM BİRİNCİSİ

Bu Tarz Benim sonuçlarını sunucu Öykü Sertel canlı yayında açıkladı. Noter huzurunda yapılan SMS oylamasında birinci olan ikizler Aycan Şencan ile Nurcan Şencan oldu.

İkinciliği Ayşenur Balcı'nın aldığı SMS oylama sonuçlarında Ezgi Baylar sonuncu oldu. Bu Tarz Benim'i kazanan ikizler Aycan ve Nurcan 100 bin liralık büyük ödülü aldılar.

Yorum Gönder