YANSIRSA SEVGİ…

YANSIRSA SEVGİ…

Nihal Eker

ekernihal75@hotmail.com
30 Aralık 2014, 15:09
Sevgi bir kuştur içimizde uçan. Uçsuz bucaksız gök denizimizde ırmak ırmak akan. Kimi zaman gözyaşı kimi zaman hüznün yansımasıdır. Ve bazen bir ışık, bir gülüş, bir sıcak dokunuştur.
Bazen bir sanata yansır sevgi renkler cümbüşünün içinde. Bir güneş olur tüm çerçeveyi ve çerçevenin sınırsızlığını ısıtan. Her bakana huzur veren sıcaklığıyla bir gülümseme yaratan. Bazen de karanlıklar içinde bir gecenin içinden alabildiğine yükselen bir ay olur. Kayıverir fırçanın uçundan kayan bir yıldız olur. Sevgiyle yapılan sanat bir başka yansır gönüllere… Akar gider umut olur, huzur olur.

Bazen kolay değildir yansıtmak sevgiyi ekmeği elinden alınmış bir çocuğun tualinde. Vefa gerekir, cefa çekilir. Uykusuz bir gecenin içinden ilmek ilmek çıkar ortaya. Çok geceler sabahlatır. Ama sevgiyle yapılırsa sanat; sanat olur, huzur olur, mutluluk olur.

Her gönüle farklı girer sevgi. Girdiği gönülde filizlenir coşar. Yansımalar yansımaları doğurur ve tüm karanlıklar aydınlık olur. Sevgi seli doldurur yürekleri . Bazen küçük ellerden , bazen büyük gönüllerden çıkar. Ve sevgiyle yapılan her medodi heryöne yansır evrenle kucaklaşır.

Kimbilir bir melodi de sizin üzerinize konar sevgiyle kucaklar tüm bedeninizi. Bir gönülden çıkan sevgi seli sizinde huzurunuz olur, yüreğinizdeki boşlukları doldurur. Öyle bir bulaşıcı hastalıktır ki sevgi gülümseme misali yayılır etrafa ve kuşatır kocaman evreni tüm sıcaklığıyla…
Esen Kalın

Yorum Gönder